BISERI KULTURNE KRAJINE
Zadnje novice Arhiv novic Izpostavljeno na prvi strani Vrtiljak dogodkov

BISERI KULTURNE KRAJINE

rezultati fotografskega natečaja Knjižnice Domžale

"Spomenik je spomin, ki se je toliko časa hladil, dokler ni okamenel …" Boris A. Novak

Dediščina predstavlja na simbolni, metaforični in realni ravni človeški spomin in opomin, pravi doktorica arheologije Venera Perko. Kulturna dediščina niso zgolj zidovi, stavbe in predmeti, temveč tisto, kar materialna zapuščina izpričuje.

V Knjižnici Domžale smo poleti objavili fotografski natečaj Biseri kulturne krajine v občinah Domžale, Mengeš, Trzin, Lukovica, Moravče. Z natečajem smo želeli obogatila domoznansko zbirko.

Domoznanska zbirka knjižnice sistematično prikazuje zgodovinski, geografski, etnološki, biološki, kulturni ter družbeni utrip tega območja, tako v preteklosti kot danes.

Natečaj je potekal od 21. junija do 20. septembra 2024. Odzvalo se je 8 ljubiteljev fotografije, ki so nam skupaj poslali 26 fotografij. Vsem sodelujočim se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje. Tričlanska žirija je izbrala tri najboljše fotografije, ki jih delimo z vami.

► 1. nagrada: IZTOK KONČINA, Samoten trenutek na polju v Grobljah

► 2. nagrada: PETER ROJC, Znamenje na Brdu pri Lukovici

► 3. nagrada: BINCA LOMŠEK, Čebelnjak na Hudem

Fotografije vseh sodelujočih bodo na ogled na razstavi v dvorani Knjižnice Domžale od 7. do 25. oktobra '24. Toplo vabljeni!

org.: Knjižnica Domžale