Tapkanje in pogovor ob knjigi Ženske, ki tečejo z volkovi
Dogodki in prireditve Za odrasle Enote Knjižnica Janeza Trdine Mengeš Aktualno

Tapkanje in pogovor ob knjigi Ženske, ki tečejo z volkovi

Delavnica EFT tehnike in pogovor v povezavi s knjigo

Krajevna knjižnica Janeza Trdine Mengeš, 14. 10. 2024 19:15

Vabljene, drage dame, ki si želite ponovno oživiti Divjo žensko v sebi, slišati njen šepet, slediti intuiciji in dostopati do brezčasne vednosti.

Srečanja potekajo vsak drugi ponedeljek v mesecu v knjižnici Mengeš. Prvo srečanje bo 14. oktobra 2024, ob 19.15.

Obvezna prijava na: ines.beno@gmail.com

Kaj je tapkanje - EFT metoda?

EFT (Emotional Freedom technique) je enostavna tehnika, kjer s pomočjo tapkanja po akupunkturnih točkah sproščamo energijske blokade, zastala čustva, preobražamo vzorce in prepričanja, ki nam ne služijo več. Ponovno ustvarimo energetsko pretočnost v telesu, katere dobrodejni učinki so med drugim poglobljeno dihanje, razbremenitev, sprostitev napetosti iz telesa, prisotnost v danem trenutku tukaj in zdaj.

Tapkanje bomo združile s prebiranjem knjige Ženske, ki tečejo z volkovi, avtorice Clarissa Pinkola Estes. Morda ste knjigo mnoge že prebrale, morda jo boste nekatere prvič vzele v roke. Ni pomembno. Zgodbe, ki so v njej zapisane nas kličejo, nagovarjajo k prevzemanju odgovornosti, k življenju v svoji moči, k zaupanju v intuicijo, k divji naravi v nas, ki Ve.

Ob branju zgodb, pravljic, se v nas prebujajo različna čustva, potekajo miselni procesi, doživljamo uvide. Na srečanjih bo priložnost, da si te misli in občutke podelimo, izrazimo. Potem pa bomo na izbrane izzive, odzive tudi tapkale, še dodatno raziskale svoj notranji svet in ga preobražale v več zaupanja ter vere vase, čistosti, avtentičnosti.

Glavni cilj skupinskih srečanj s tapkanjem je opolnomočenje udeleženk:

~ da stopijo preko ovir ozirima zanje postanejo nepomembne

~ da začutijo svojo veličino in stopijo v svojo notranjo moč.

Srečanja vodi Ines Beno, certificirana izvajalka EFT metode