Kakšen je bil doktor Prešeren

Kakšen je bil doktor Prešeren

Brana beseda

8. 02. 2023

Prešernov dan, Slovenski kulturni praznik, obeležujemo na obletnico smrti našega največjega pesnika Franceta Prešerna. Ta dan se kot praznik slovenske kulture praznuje od leta 1945 naprej. Pomena kulture in njenega ohranjanja se mora zavedati vsak izmed nas in v tem duhu preživeti, ne samo kulturni praznik, ampak celo leto. Veliko bomo storili, če v roke  vzamemo kakšno dobro knjigo in si z njo polepšamo in popestrimo vsakdan. Lahko pa se nam pridružite pri poslušanju kratkega odlomka, ki smo ga ob kulturnem prazniku pripravili za vas. V njem boste slišali nekaj več o tem, kakšen je bil doktor Prešeren. O njegovi zunanji podobi in značaju je pisala Ernestina Jelovšek, drugorojeni otrok Ane Jelovšek in Franceta Prešerna. Odlomek je prebrala Kristina Galun. Iskrene čestite ob kulturem prazniku in vabljeni k poslušanju.

Ernestina Jelovšek – Kakšen je bil doktor Prešeren

bere: Kristina Galun