Izgradnja novega doma za ostarele v Domžalah

Izgradnja novega doma za ostarele v Domžalah

Okrogla miza

Knjižnica Domžale, 21. 04. 2022 19:00

Predmet investicije je izgradnja novega, potrebam uporabnikov prilagojenega, energetsko učinkovitega, sonaravno in trajnostno naravnanega, in v skladu z najsodobnejšimi normativi in standardi opremljenega doma starejših v Domžalah, s čimer se izboljša kakovost mreže socialno-varstvene infrastrukture v občini in širši regiji.
Nov objekt bi na primernejšem in dostopnejšem prostoru nudil storitve za 180 stanovalcev.
Obsegal bi tri tipe bivalnih enot:
•    splošne,
•    enoto za stanovalce z demenco in drugimi sorodnimi stanji in
•    začasno enoto (ki se lahko uporablja za t.i. rdečo cono).

V skladu z idejno zasnovo projekta je predvideno 52 enoposteljnih (skupne površine 773,61 m2) in 52 dvoposteljnih sob (skupne površine 946,39 m2). Skupaj je predvidenih še šest apartmajev in dementni oddelek z 12 posteljami. V novem objektu je predviden tudi oddelek za gluhoneme uporabnike s skupaj 12 posteljami. Investicija pomeni tudi vitalizacijo območja, kjer se namerava izvesti investicija, ki ob tem predstavlja infrastrukturno in vsebinsko osmislitev obstoječega prostora ter hkrati zagotovitev središča zdravega načina življenja predvsem starejšega prebivalstva v Občini Domžale in širše.

V novem domu starejših bo prostor tudi za knjižnico, saj knjige bogatijo naš besedni zaklad, vplivajo na posameznike in skupino ter nam pomagajo razumeti širšo družbo. Skupaj z Domom upokojencev Domžale pa Knjižnica Domžale uspešno sodeluje že več let, saj skupaj prirpavljamo srečanja Alzheimer caffe.

Gostje: mag. Nataša Zalokar, Toni Dragar, Rado Gladek, mag. Julija Herle, mag. Tomaž Deželak, Feliks Lampret

V Skladu s smernicami NIJZ in veljavnimi ukrepi za zajezitev širjenja novega koronavirusa bodo zagotovljeni vsi pogoji za varen obisk.

Org.: mag. Tomaž Deželak, podžupan občine Domžale